چه غذاهایی باعث کاهش پوسیدگی دندانی می شود؟

تاریخ ثبت در سایت:4/22/2019

متن کامل

 

غذاهایی شگفت انگیزی که خطر پوسیدگی را از دندان ها دور می کنند

حتی اگر بهداشت دهان و دندان را به طور کامل رعایت کنید، فراموش نکنید که غذای مصرفی شما در طول روز می تواند تاثیر مستقیم بر شرایط دندان ها داشته باشد. برای برخورداری از دندان هایی سالم می توانید مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها را افزایش دهید:

 

آووکادو:

سطوح بالای پتاسیم در این میوه به پیشگیری از پوسیدگی دندان ها کمک می کند. پتاسیم یک ماده معدنی برای تقویت و جلوگیری از شکستگی استخوان ها نیز هست.

 

آجیل:

غذاهای غنی از فسفر برای محافظت از مینای دندان و کاهش خطر ایجاد حفره های دندانی و همچنین خنثی سازی اسید در دهان موثرند.

 

لوبیا:

محتوای بالای فسفات در آن برای سلامت دندان ها مفید است. دندان های شما از کلسیم و فسفات تشکیل شده و بنابارین مصرف فسفات می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها کمک کند.

 

تخم مرغ:

سرشار از ویتامین دی است. این ویتامین به طور فعال با پوسیدگی دندان مبارزه می کند. ویتامین دی همچنین به جذب کلسیم در بدن و افزایش سلامت استخوان ها و دندان ها کمک بیشتری می کند.

 

سیب زمینی شیرین:

منبع غنی از ویتامین آ است. ویتامین آ برای عملکرد بزاق دهان حیاتی است وpHدهان شما را حفظ می کند. بنابراین مانع پوسیدگی دندان می شود. نکته شگفت انگیز این که، میزان پتاسیم موجود در این نوع سیب زمینی از موز بیشتر است.

 

ماست:

کلسیم، ویتامین دی، و پروبیوتیک های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن را در خود جای داده است. مواد غذایی سرشار از کلسیم در ساخت مینای دندان ها بسیار موثر هستند. برای کمک به جذب کلسیم موجود در لبنیات، مصرف ویتامین دی و مواد غذایی سرشار از منیزیم و فسفر را فراموش نکنید.

 

توت فرنگی:

ویتامین سی موجود در آن برای کمک به بهبود زخم های دهانی مفید است و تقویت کننده لثه ها نیز محسوب می شود.

 

کره:

غنی از ویتامین ب 12 برای مبارزه با بیماری های پرریودنتال است. ویتامین ب 12 در بهبود زخم های دهانی و حفظ سلامت لثه ها نیز نقش دارد. کاهش مصرف ویتامین ب 12 منجر به پیشرفت عفونت های لثه مانند گینگویت و در نهایت از دست رفتن دندان ها می شود. سویا، برنج، پنیر و محصولات حیوانی سرشار از ویتامین ب 12 هستند.

 

بیشتر بخوانید :
 دندان شیری

قطره آهن و پوسیدگی دندان


نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید
نام :  
نام خانوادگی :  
ایمیل :   
پیام :