نقش نخ دندان در سلامت دندانها

تاریخ ثبت در سایت:۱۳۹۸/۱/۵

متن کامل

 

 

استفاده ازنخ دندان به طریق سحیح یک اقدام اصولی برای حفظ سلامت دندانهاست .

نقش نخ دندان در سلامت دندانها

هرچند بسیاری از افراد با توجه به اینکه دارای یک مسواک خوب و اصولی وبودهو بطور صحیح نیز دندانهای خود را مسواک می نمایند ولی دیده میشود با هم قادر به تمیز نمودن صحیح دندانها نیستند پس برای اینکه دندانهایمان به طور کامل تمیز و پاک شوند لازمست همیشه علاوه بر مسواک زدن از نخ دندان استفاه کنیم . البته اکثر مردم در ابتدا این کار با دشواری انجام می دهند ولی پس از مدتی استفادهاز این تکنیک نخ کشیدن دندانها برایشان نوعی عادت می شود و مشکلاتی در این زمینه نخواهند داشت.

 

مراحل نخ دندان کشیدن :

مراحل استفاده از نخ دندان

 

  1. مرحله اول : ابتدا باید حدود 40 سانتیمتر از نخ مخصوص دندان را قطع نماییم و چندین بار آن را دور انگشتهای میانی هر یک از دستهایمان بپیچیم سپس به وسیله شتو انگشت نشانه هر دو دست حدود 5/2  سانتیمتر از قسمت میانی نخ دندان را محکم بگیریم.

  2. مرحله دوم : نخ دندان را به آرامی بصورت رفت و برگشت بین دندانها حرکت می دهیم تا باین عمل مواد موجود در بین دندانها بخوبی پاک شوند . باید دقت کنیم از انجام خشونت و ایجاد جراحت در لثه بوسیله استفاده از این روش خودداری گردد.نحوه دست گرفتن نخ دندان

  3. مرحله سوم : در این مرحله هنگامی که نخ دندان به لثه رسید باید آن را به شکل هلالی بر روی یک دندان خم کنیم و در حالی که به دندان فشار می آوریم آن را بصورت مایل بطرف سطح جونده دندان بکشیم.

  4. مرحله چهارم : بدون اینکه نخ را ازمحل خود خارج کنیم دندان طرف مقابل را نیز به همین صورت تمیز می نمائیم نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که همیشه بایدنخ رااز طرف لثه به سمت سطح جونده دندانها حرکت دهیم تا بدینوسیله از فرو رفتن پلاک به داخل لثه جلوگیری شود .

بیشتر بخوانید : 

خمیر دندان

آیا سینوزست باعث درد دندان میشود

 


نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید
نام :  
نام خانوادگی :  
ایمیل :   
پیام :  

   حمید   عصری

نظر ارسالی:
بسیار ممنون از مطلب خوبتون

پاسخ: